Jakie materiały reklamowe warto drukować techniką cyfrową?

Reklama

Dzięki szybkiemu rozwojowi technologii mamy dziś możliwość efektywnego przenoszenia obrazu na podłoże drukowane. Dwie najbardziej popularne rozwiązanie w przemyśle drukarskim stanowią druk offsetowy i druk cyfrowy. Specyfika każdego z nich jest nieco inna, stąd też zróżnicowane możliwości zastosowania. Druk cyfrowy nie wymaga korzystania z formy drukarskiej i pośrednich nośników, a jednocześnie charakteryzuje się krótkim czasem realizacji zlecenia przy zapewnieniu bardzo dobrej jakości. Kiedy warto stosować druk cyfrowy i czym różni się od popularnego offsetu?

Czym charakteryzuje się druk cyfrowy?

Druk cyfrowy stanowi najbardziej popularną formę realizowania wydruków. Wykonuje się go za pomocą elektrofotograficznej maszyny drukarskiej na podstawie przygotowanego projektu. Technika cyfrowa umożliwia realizację nawet najbardziej zróżnicowanych projektów graficznych.

Druk cyfrowy pozwala na szybkie i tanie zrealizowanie wydruków, takich jak ulotki, wizytówki, czy plakaty. Ponadto materiały wydrukowane cyfrowym sposobem można od razu poddać innej obróbce bez obaw o utratę jakości.

Zastosowanie druku cyfrowego w drukarni w Lublinie

Druk cyfrowy w profesjonalnej drukarni w Lublinie stosowany jest głównie do realizowania wydruków w małych nakładach. Na jego podstawie tworzone są wizytówki, ulotki, bilety, zaproszenia, ulotki, plakaty i inne materiały reklamowe. Dodatkowo duże firmy często decydują się na wykonanie druku materiałów firmowych przy zastosowaniu druku cyfrowego oraz późniejsze uszlachetnianie i zdobienie materiałów. Szybka realizacja zlecenia, nawet przy niskich nakładach i możliwość wprowadzania poprawek często przekonuje klientów drukarni do realizowania zleceń metodą cyfrową.

Czym różni się druk cyfrowy od druku offsetowego?

Jedną z największych różnic pomiędzy tymi dwiema formami druku jest ich zastosowanie. Druk offsetowy stosuje się głównie w przypadku wydruków w dużych nakładach, zać cyfrowy jest bardziej opłacalny przy mniejszych ilościach materiałów. Z uwagi na dość długi proces przygotowywania druku offsetowego, wydruki w małych nakładach są zwyczajnie nieopłacalne. Jeżeli zaś zależy Ci na druku książek w większej ilości, warto postawić na druk offsetowy.

Druk cyfrowy ma tą przewagę nad offsetem, że umożliwia stosunkowo szybkie i łatwe wprowadzenia poprawek w projektach przeznaczonych do wydruku. Personalizacja wizytówek czy zaproszeń w niektórych przypadkach jest konieczna, a dzięki zastosowaniu wydruków cyfrowych nie ma z tym najmniejszego problemu. Technika offsetowa zapewnia najwyższą jakość wydruków, ale warto mieć na uwadze, że druk cyfrowy nie odstaje tak bardzo jakością, a różnice są zwykle niezauważalne.